Zmeczenie-miesnia-empatii_asia-bordowa-scaled.jpg

asia bordowa, Zmęczenie mięśnia empatii

asia pisze o swoim komiksie:

Ostatnich parę miesięcy to dla mnie wprowadzenie w praktykę tego, o czym czytałam, myślałam, dzieliłam się na warsztatach. Przyjrzenie się własnej traumie, zrobienie dla niej miejsca, zajęcie się swoim uleczeniem. Ale nie w izolacji, wręcz przeciwnie – przy wsparciu wspólnot i kolektywów, których częścią pozostałam, będąc jednocześnie radośnie i niepewnie bezproduktywna. Duży eksperyment dotyczący balansowania/przenikania się między troską o siebie a troską o innych trwa, a granice i czułość okazują się być jego ważnymi bohaterkami. Te ilustracje to kilka pamiętnikowych zapisków z lektur, odkryć, utuleń z tego czasu.

asia pisze o sobie:

asia bordowa – ilustratorka i pedagożka, zajmuje się dostępem do bezpiecznej aborcji. uwielbia prowadzić warsztaty oraz rozmowy o wypaleniu aktywistycznym, odpoczywaniu i radykalnych wspólnotach troski, które są dla niej praktyczną kontrą wobec kapitalizmu.

Prace Asi znajdziecie tutaj: https://asiabordowa.noblogs.org, a także na jej Instagramie: https://www.instagram.com/chaosxgrrlz/

 

Komiks bordowej ukazał się w 5. numerze newslettera „Oddychaj” w na przełomie maja i czerwca 2021.