O projekcie

Projekt „Oddychaj. Regeneracja aktywistek i aktywistów z mniejszości” jest autorskim pomysłem Natalii Saraty, aktywistki emancypacyjnej, edukatorki, facylitatorki i badaczki. Bazuje na jej osobistym doświadczeniu wypalenia aktywistycznego w działaniach na rzecz praw człowieka, a także niemal dwóch dekadach pracy w grupach, organizacjach i kolektywach równościowych.

Realizujemy ten pomysł w RegenerAkcji, ze wsparciem grona aktywistek i aktywistów praw człowieka, którzy sami wywodzą się z mniejszości. Wspiera nas świetny zespół zarządzająco-administracyjny. Wspólnie organizujemy dla Was miejsce do regeneracji.

Działania w ramach projektu „Oddychaj” mają następujące cele:

Więcej o specyfice działań społecznych prowadzonych z mniejszościowych pozycji we wrogim lub niesprzyjającym kontekście politycznym w tekście Natalii Saraty „Złam społeczność a zatrzymasz rebelię”

Działania w projekcie koordynują:

Julia Celejewska – koordynatorka projektu, w zespole RegenerAkcji od stycznia 2021. Czuwa nad stroną budżetową, administracyjną i organizacyjną naszych działań w projekcie. Jest naszą wysłanniczką do spraw misji specjalnych i zadań wymagających determinacji. Arabistka, feministka i psia mama.

Natalia Sarata – koordynatorka merytoryczna, twórczyni RegenerAkcji i autorka niniejszego projektu. Od 2002 roku zaangażowania w emancypacyjne ruchy społeczne, w tym przede wszystkim feministyczny i LGBTQ+. Wspiera organizacje i grupy w stawaniu wobec wyzwań konfliktów i wypalenia. W trudnych momentach powtarza (także sobie samej): Oddychaj!

Chcesz być z nami na bieżąco? Zajrzyj na profil RegenerAkcji na FB

Możesz też zapisać się na nasze newslettery tutaj