Publikacje

Kwartalniki

Do stycznia 2022 wydamy trzy kwartalniki – zbiory tekstów aktywistek i aktywistów, poruszających różne kwestie angażowania się w aktywizm emancypacyjny jako osoba o mniejszościowej tożsamości.

Pierwszy numer będzie poświęcony aktywistycznym kontekstom (niepełno)sprawności oraz doświadczeniu alternatywnej sensoryki i motoryki w działaniach społecznych. Będzie dostępny w formatach pdf, mobi i epub. Wśród autorek: Katarzyna Bierzanowska, Ewa Furgał, Katarzyna Żeglicka, Agnieszka Król i Natalia Sarata.

Ukaże się na przełomie czerwca i lipca 2021. Więcej informacji już wkrótce.

Poradnik doborostanu w aktywizmie

Na przełomie 2021 i 2022 roku wydamy piękny i mądry poradnik o różnych wymiarach zatrzymywania się, regeneracji i odpoczywania w aktywizmie. Nie adaptacja, nie tłumaczenie, a pierwsza taka książka pisana od podstaw o polskim kontekście aktywizmu emancypacyjnego, z perspektywy osób zaangażowanych w działania na rzecz praw człowieka.

Autorką poradnika będzie Natalia Sarata. Książka ukaże się w wersjach elektronicznych, a pewną liczbę egzemplarzy wydrukujemy też w papierze.

Więcej informacji już wkrótce.

Tymczasem tutaj możecie poczytać więcej o naszym podejściu do troski o siebie w zaangażowaniu społecznym:

Blog Natalii Saraty: https://regenerakcja.medium.com/

„Wypalenie aktywistek. Odchodzą po cichu z poczuciem, że nie dały rady” – wywiad Pauli Szewczyk z Natalią Saratą w Wysokich Obcasach, 25.05.2021.

„Sformułowanie „znajdź to, co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia” uważam za jedno z większych oszukaństw naszych czasów” – rozmowa Magdy Bartczak z Natalią Saratą w portalu HelloZdrowie.pl, 16.11.2020.

„Wyczerpane aktywistki, wypaleni działacze. Nie wypalamy się w próżni!”, tekst Natalii Saraty dla portalu ngo.pl inicjujący debatę o wypaleniu aktywistycznym na łamach portalu, 9.04.2019.

Foto: Hannah Busing / Unsplash

Pierwsza publikacja

To jest pierwsza testowa publikacja.