Marta Zabłocka 2

RegenerAkcyjne Rozmowy, s1 e4: Marta Zabłocka x Natalia Sarata

W tym odcinku Natalia Sarata rozmawia z Martą Zabłocką – ilustratorką prowadzącą stronę rysunkową zycie-na-kreske, rysowniczką na rzecz równości i praw ludzi i zwierząt, rowerzystką, działaczką społeczną, lokalną liderką. Jej praca pojawiła się w naszym RegeNewsletterze, możecie ją zobaczyć i o niej poczytać także tutaj.

W rozmowie Marta opowiada o budowaniu relacji i społeczności sąsiedzkiej i zakorzenianiu się na Żeraniu, ale też o budowaniu dobrej, szanującej się społeczności na facebookowym profilu, który prowadzi. Opowiada o staraniach na rzecz dialogu i o zatrzymywaniu się, by sprawdzić, na czym wspólnie zależy różnym grupom, a co może być mostem do porozumienia. Dzieli się wyzwaniami związanymi z odpoczywaniem, ale też bardzo konkretnymi sposobami na dbanie o siebie – w tym o rowerze, o „skasuj i zablokuj”, o etacie w korporacji, o kasie, o odmawianiu.

Marta opowiada też o momencie strachu i bezsilności wobec instytucjonalnej homofobii, a także o swojej decyzji, by podzielić się publicznie swoim doświadczeniem życia w Polsce nieheteronormatywnej rodzinie i wychowywaniu tutaj dziecka i o tym, co do niej potem przyszło. O potrzebie życia we wspólnocie, o robieniu rodziny, o śnie i śniadaniu. O nie-rewolucji robienia czegoś dla siebie i najcudowniejszej Życiowej Akcji Kartkowej.

Rozmówczynie: Marta Zabłocka i Natalia Sarata / RegenerAkcja
Realizacja nagrania, opracowanie dźwiękowe i postprodukcja: Natalia Judzińska
Organizacja i logistyka: Julia Celejewska

Fotografia odcinka: Archiwum prywatne Marty Zabłockiej

Nagranie zrealizowałyśmy w gościnnych przestrzeniach Marzycieli i Rzemieślników w Domu Jabłkowskich na Brackiej w Warszawie.

Link do odcinka w serwisie Anchor tutaj.
Link do odcinka w serwisie Spotify tutaj.
Link do odcinka w serwisie Apple Podcasts tutaj.
Link do odcinka w serwisie Google Podcasts tutaj.