Cykl: Webinaria RegenerAkcji, nr 2/6: 23 września, Autystyczny aktywizm – wyzwania i wsparcie, Ewa Furgał
23 września 2021 o godz. 18.00 zapraszamy na drugie webinarium z cyklu o wypaleniu i trosce o siebie w działaniach równościowych i aktywizmie praw człowieka.
Zapisy na webinarium odbywają się przez formularz, link poniżej.
Ewa Furgał z Fundacji Dziewczyny w spektrum opowie o wątkach przeciążenia aktywizmem i wypalającego modelu aktywizmu, w kontekście aktywizmu autystycznego. Będzie korzystać ze swoich doświadczeń jako aktywistka feministyczna, edukatorka antydyskryminacyjna i samorzeczniczka – autystyczna aktywistka działająca na rzecz kobiet i osób LGBTQ+ w spektrum autyzmu.
Czy aktywizm jest tylko dla osób neurotypowych? Czy aktywistyczne normy są wrażliwe na neuroatypowość? Jaka jest specyfika aktywizmu osób w spektrum autyzmu?
Podczas webinaru porozmawiamy o wyzwaniach, z którymi mierzą się autystyczne osoby aktywistyczne: pracy własną tożsamością, autystycznym wypaleniu, przeciążeniach i przemocy. Zastanowimy się, jak równościowe organizacje mogą wspierać działające w nich osoby w spektrum autyzmu oraz jak autystyczne osoby mogą chronić się przed aktywistycznym wypaleniem.
ef / Ewa Furgał to edukatorka antydyskryminacyjna i aktywistka, od ponad 20 lat związana z równościowymi organizacjami pozarządowymi. W latach 2007–2019 pracowała w Fundacji Przestrzeń Kobiet, była członkinią-założycielką Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Laureatka Nagrody Fundacji Polcul za działalność obywatelską. Samorzeczniczka w spektrum autyzmu, działająca na rzecz autystycznych kobiet i osób LGBTQA+. Założycielka Fundacji Dziewczyny w Spektrum, autorka bloga „Dziewczyna w spektrum”. Prowadzi autorskie warsztaty i webinary o specyfice spektrum autyzmu u kobiet. Publikowała między innymi w „Krytyce Politycznej”, „Miesięczniku Znak” i „Terapii Specjalnej”. Współautorka książki Osoby ze spektrum autyzmu w biegu życia (UMCS, 2020), autorka książki Dziewczyna w spektrum, która ukaże się w Białej Plamie.
Prosimy o zapisy na webinarium najpóźniej do czwartku 23 września do godz. 12.00, po tym terminie zapisanym osobom roześlemy link do Zooma.
Link do formularza zgłoszeniowego tutaj -> link
Webinarium jest nieodpłatne, będzie realizowane przez zoom. Zapewniamy tłumaczenie na Polski Język Migowy (PJM) w czasie całego spotkania. Spotkanie będzie nagrane i opublikowane w przyszłości, osoby uczestniczące w webinarium nie będą nagrywane.
Tematyki troski o siebie i wzajemnej troski w mniejszosciowym aktywizmie praw człowieka dotyczą wszystkie webinaria w tym cyklu.
Wszystkie będą realizowane co dwa tygodnie we wtorki wieczorem między wrześniem a listopadem, prowadzone przez zaproszone do rozmowy osoby aktywistyczne działające na rzecz równości. Zawsze w godz. 18.00-20.00, z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
Terminy webinariów: 9.09, 23.09, 7.10, 21.10, 4.11, 18.11. Zapraszamy!