Cykl: Webinaria RegenerAkcji, nr 3/6: 7 października, Kolektywna troska w kontekście wypalenia aktywistycznego, Ilaj Zaremba
7 października 2021, w czwartek, zapraszamy o 18.00 na trzecie webinarium w 6-częściowym cyklu webinariów o wypaleniu i trosce o siebie w działaniach równościowych i aktywizmie praw człowieka.
Zapisy na webinarium przez formularz, link poniżej.
Ilaj Zaremba z inicjatywy Ulex (Katalonia) opowie o tworzeniu struktur kolektywnej troski i o tym, czego ruchy społeczne mogą nauczyć się z kultury organizowania się grup mniejszościowych.
Większość naukowej i mainstreamowej wiedzy na temat wypalenia pochodzi ze źródeł i badań skupionych na i osadzonych w indywidualistycznym modelu kapitalizmu. W jaki sposób możemy wyjść poza ten model i tworzyć struktury kolektywnej troski? W jaki sposób możemy mówić o trosce i dbać o siebie (nawzajem) bez reprodukowania schematów (nad)produktywności, odizolowania i indywidualistycznego myślenia?
Porozmawiamy o zacieraniu granic pomiędzy kolektywną troską i dbaniem o siebie, o tym jak funkcjonuje kolektywny układ nerwowy i jakie elementy naszej kultury organizowania się będą sprzyjać wypaleniu i podkopywać nasze działania na rzecz szeroko pojętej zmiany społecznej i ekologicznej. Zwrócimy się ku mądrości ruchów LGBTQI+ z przeszłości, które wkładały założenia kolektywnej troski w życie i przyjrzymy się temu, czego mogą nauczyć się ruchy społeczne z kultury organizowania się grup mniejszościowych.
ILAJ ZAREMBA – kłirowa osoba aktywistyczna i trenerska pracująca z ruchami społecznymi. Osoba członkowska projektu Ulex nastawionego na wspieranie aktywistek_tów w Europie i budowanie zrównoważonego ruchu na rzecz zmiany społecznej i ekologicznej. W ramach Ulexu zajmuje się głównie tematyką bezpieczeństwa, psycho-społecznej odporności i zrównoważonego aktywizmu. Pasjonuje się pracą ze świadomością ciała jako radykalnym sposobem dekonstrukcji uwewnętrznionych systemów opresji. Pochodzi z Polski, mieszka w Katalonii.
Prosimy o zapisy na webinarium najpóźniej do czwartku 7 października do godz. 12.00, po tym terminie zapisanym osobom roześlemy link do Zooma.
Link do formularza zgłoszeniowego:
https://forms.gle/WAp9FcKWkK3YMQmc6
Webinarium jest nieodpłatne, będzie realizowane przez zoom.
Zapewniamy tłumaczenie na Polski Język Migowy (PJM) w czasie całego spotkania.
Spotkanie będzie nagrane i opublikowane w przyszłości na stronie projektu. Osoby uczestniczące w webinarium nie będą nagrywane.
Tematyki troski o siebie i wzajemnej troski w mniejszosciowym aktywizmie praw człowieka dotyczą wszystkie webinaria w tym cyklu. Wszystkie będą realizowane co dwa tygodnie we wtorki wieczorem między wrześniem a listopadem, prowadzone przez zaproszone do rozmowy osoby aktywistyczne działające na rzecz równości. Zawsze w godz. 18.00-20.00, z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
Terminy webinariów: 9.09, 23.09, 7.10, 21.10, 4.11, 18.11. Zawsze w godz. 18.00-20.00, zawsze z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
Zapraszamy!