Zapis Webinarium RegenerAkcji nr 2/6: Autystyczny aktywizm – wyzwania i wsparcie, Ewa Furgał

23 września 2021 odbyło się drugie webinarium w cyklu Webinaria RegenerAkcji o wypaleniu i trosce o siebie w działaniach równościowych i aktywizmie praw człowieka.

Ewa Furgał z Fundacji Dziewczyny w spektrum opowie o wątkach przeciążenia aktywizmem i wypalającego modelu aktywizmu, w kontekście aktywizmu autystycznego. Będzie korzystać ze swoich doświadczeń jako aktywistka feministyczna, edukatorka antydyskryminacyjna i samorzeczniczka – autystyczna aktywistka działająca na rzecz kobiet i osób LGBTQ+ w spektrum autyzmu.

Nagranie dostępne jest tutaj, z tłumaczeniem na PJM, a już wkrótce opublikujemy jego transkrypcję.

ef / Ewa Furgał to edukatorka antydyskryminacyjna i aktywistka, od ponad 20 lat związana z równościowymi organizacjami pozarządowymi. W latach 2007–2019 pracowała w Fundacji Przestrzeń Kobiet, była członkinią-założycielką Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Laureatka Nagrody Fundacji Polcul za działalność obywatelską. Samorzeczniczka w spektrum autyzmu, działająca na rzecz autystycznych kobiet i osób LGBTQA+. Założycielka Fundacji Dziewczyny w Spektrum, autorka bloga „Dziewczyna w spektrum”. Prowadzi autorskie warsztaty i webinary o specyfice spektrum autyzmu u kobiet. Publikowała między innymi w „Krytyce Politycznej”, „Miesięczniku Znak” i „Terapii Specjalnej”. Współautorka książki Osoby ze spektrum autyzmu w biegu życia (UMCS, 2020), autorka książki Dziewczyna w spektrum, która ukaże się w Białej Plamie.

Tej tematyki dotyczy cały cykl 6 Webinariów RegenerAkcji, realizowanych co dwa tygodnie we wtorki wieczorem między wrześniem a listopadem, prowadzone przez zaproszone do rozmowy osoby aktywistyczne działające na rzecz równości.

Terminy kolejnych webinariów: 9.09, 23.09, 7.10, 21.10, 4.11, 18.11. Zawsze w godz. 18.00-20.00, z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Kolejne Webinarium RegenerAkcji odbędzie się 7.10 i poprowadzi je Ilaj Zaremba z inicjatywy Ulex. Zapraszamy!