fajrant1-1.jpg

Sylwia Chutnik, Fajrant

Kolaż RegenerAkcyjny „Fajrant” przygotowała dla nas Sylwia Chutnik, pisarka i aktywistka, prowadzi także podcast Radio Sylwia. W wolnych chwilach wykleja laurki i śpiewa w punkowym zespole Zimny Maj.

Sylwia pisze o „Fajrancie”:

Kiedy wpadam w wir roboty, to nie widzę nic poza nią. Przyjaciółka zrobiła mi więc obrazek z napisem Nie oraj się. Wisi nad biurkiem, ale zwykle oszukuję i dodaję niepotrzebnie do pieca. Praca (a w moim przypadku to pisanie i czytanie – czy może być coś lepszego?) to radość i znój. Aktywizm to znowu odpowiedzialność: nie mogę przecież nagle powiedzieć „ej, sorry, ale nie mogę wam pomóc, bo się zmęczyłam”. A może jednak mam do tego prawo? Wiele razy popełniałam błąd przepracowania i doprowadzenia się do stanu ścierki. Od kilku lat przyglądam się sobie i temu, co tak naprawdę robię, kiedy robię za dużo. Zagłuszam swoje problemy, uciekam w robotę, popisuję się swoją pracowitością. Dobrostan to dla mnie nadal wyraz z obcego języka, ale zamierzam się go nauczyć.

Obrazek w pełnym wymiarze do pobrania, wydruku, powieszenia nad biurkiem, na wzór obrazka od przyjaciółki u Sylwi tutaj.

Sylwię możecie czytać, oglądać i słuchać tutaj:
https://www.facebook.com/Sylwia.Chutnik/
https://www.instagram.com/sylwia.chutnik/
Radio Sylwia: Spotify, Breaker, Google Podcasts, Pocket Casts, RadioPublic, Overcast i Anchor