Webinaria Regenerakcji 2

Cykl: Webinaria RegenerAkcji, nr 4/6: 21 października, Wyobraź sobie szczęśliwego Syzyfa, Marta Niedźwiecka / O zmierzchu

21 października 2021, w czwartek, zapraszamy o 18.00 na czwarte webinarium w 6-częściowym cyklu webinariów o wypaleniu i trosce o siebie w działaniach równościowych i aktywizmie praw człowieka.

Zapisy na webinarium przez formularz, link poniżej.

Marta Niedźwiecka, psycholożka, autorka podcastu „O zmierzchu”, wspierająca psychologicznie m.in. aktywistów i aktywistki porozmawia z Natalią Saratą o długofalowych skutkach stresu emocjonalnego, który dotyka osoby aktywistyczne, ze szczególnym uwzględnieniem osobistych uwarunkowań, które prowadzą do podjęcia działań aktywistycznych, tłem systemowym i specyfiką polskiego aktywizmu.
Osobista sytuacja osób aktywistycznych w Polsce jest bardzo różna, ale elementem łączącym osoby lepiej sytuowane i osoby niemajętne, binarne i niebinarne, działające równościowo i te działające ekologicznie, jest trud bezowocnych działań.
Aktywizm jest jedną z dojrzalszych form istnienia społecznego, ale te działania mają wpisane z zakres pracy: nieuchronną frustrację, z powodu niezrealizowanych celów i utratę nadziei na większe systemowe zmiany, które, jeśli się wydarzają – to w perspektywie dziesięcioleci i często w sposób daleki od oczekiwanego modelu. Przypomina to sytuację Syzyfa, który zmuszony do odbywania kary w Tartarze wtacza pod górę kamień, który zawsze wypadnie mu z rąk przed szczytem. Jak Syzyf ma nie stracić rozumu? – zastanawiał się w swoim egzystencjalistycznym eseju Albert Camus. Jak my możemy zmieniać różne obszary ludzkich działań i nie ginąć na barykadach sprawy?
Rozmowa Marty Niedźwieckiej z Natalią Saratą nie ma prowadzić do powstania jednoznacznej recepty na szczęśliwe i spełnione aktywistyczne życie, ale do pogłębionej refleksji nad tym, czego doświadczamy angażując się społecznie.
Gościni: MARTA NIEDŹWIECKA, psycholożka, sex coach. Współautorka książki „Slow Sex”, autorka psychologicznego podkastu „O Zmierzchu”. W swojej pracy oprócz demontowania patriarchatu i rozwijania świadomej seksualności w Polsce, wspiera psychologicznie osoby aktywistyczne.
Prosimy o zapisy na webinarium najpóźniej do czwartku 21 października do godz. 15.00, po tym terminie zapisanym osobom roześlemy link do Zooma.
Link do formularza zgłoszeniowego:
https://forms.gle/Uh3XZu6uGLT5Zm8ZA
Webinarium jest nieodpłatne, będzie realizowane przez zoom.
Zapewniamy tłumaczenie na Polski Język Migowy (PJM) w czasie całego spotkania.
Spotkanie będzie nagrane i opublikowane w przyszłości na stronie projektu. Osoby uczestniczące w webinarium nie będą nagrywane.
Tematyki troski o siebie i wzajemnej troski w mniejszosciowym aktywizmie praw człowieka dotyczą wszystkie webinaria w tym cyklu. Wszystkie będą realizowane co dwa tygodnie we wtorki wieczorem między wrześniem a listopadem, prowadzone przez zaproszone do rozmowy osoby aktywistyczne działające na rzecz równości. Zawsze w godz. 18.00-20.00, z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
Terminy webinariów: 9.09, 23.09, 7.10, 21.10, 4.11, 18.11. Zawsze w godz. 18.00-20.00, zawsze z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
Do tej pory zrealizowałyśmy webinaria:
  • 9.09.2021: 1/6 „Mapowanie wypalenia aktywistycznego w aktywizmie równościowym” Natalia Sarata / Fundacja RegenerAkcja
  • 23.09.2021: 2/6 „Autystyczny aktywizm: wyzwania i wsparcie” Ewa Furgał / Fundacja Dziewczyny w spektrum
  • 7.10.2021: 3/6 „Kolektywna troska w kontekście wypalenia aktywistycznego”, Ilaj Zaremba / Ulex
Zapraszamy!