Zapis Webinarium RegenerAkcji nr 3/6: Kolektywna troska w kontekście wypalenia aktywistycznego, Ilaj Zaremba

7 października 2021 odbyło się trzecie webinarium w cyklu Webinaria RegenerAkcji o wypaleniu i trosce o siebie w działaniach równościowych i aktywizmie praw człowieka.

Ilaj Zaremba z inicjatywy Ulex (Katalonia) opowiedział o tworzeniu struktur kolektywnej troski i o tym, czego ruchy społeczne mogą nauczyć się z kultury organizowania się grup mniejszościowych

Nagranie dostępne jest tutaj, z tłumaczeniem na PJM, a już wkrótce opublikujemy jego transkrypcję.

Ilaj Zaremba – kłirowa osoba aktywistyczna i trenerska pracująca z ruchami społecznymi. Osoba członkowska projektu Ulex nastawionego na wspieranie aktywistek_tów w Europie i budowanie zrównoważonego ruchu na rzecz zmiany społecznej i ekologicznej. W ramach Ulexu zajmuje się głównie tematyką bezpieczeństwa, psycho-społecznej odporności i zrównoważonego aktywizmu. Pasjonuje się pracą ze świadomością ciała jako radykalnym sposobem dekonstrukcji uwewnętrznionych systemów opresji. Pochodzi z Polski, mieszka w Katalonii.

Tej tematyki dotyczy cały cykl 6 Webinariów RegenerAkcji, realizowanych co dwa tygodnie we wtorki wieczorem między wrześniem a listopadem, prowadzone przez zaproszone do rozmowy osoby aktywistyczne działające na rzecz równości.

Terminy kolejnych webinariów: 9.09, 23.09, 7.10, 21.10, 4.11, 18.11. Zawsze w godz. 18.00-20.00, z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Kolejne Webinarium RegenerAkcji odbędzie się 21.10 i poprowadzi je Marta Niedźwiecka, psycholożka i terapeutka prowadząca podcast O zmierzchu. Zapraszamy!