Webinaria Regenerakcji Sylwia Włodarska

Cykl: Webinaria RegenerAkcji, nr 5/6: 2 grudnia, Aktywistka, aktywista między zamrożeniem a regeneracją, Sylwia Włodarska / Pani Swojego Szczęścia

2 grudnia 2021, w czwartek, zapraszamy o 18.00 na 5. webinarium w 6-częściowym cyklu webinariów o wypaleniu i trosce o siebie w działaniach równościowych i aktywizmie praw człowieka.

Zapisy na webinarium przez formularz, link poniżej.

W tym czasie, w którym aktywistki i aktywiści od długiego czasu doświadczają rosnących przeciążeń w działaniach na rzecz praw człowieka, zwierząt i Ziemi, Sylwia Włodarska opowie o tym, w jaki sposób możemy korzystać z wiedzy o naszych potrzebach i układzie nerwowym dla wychodzenia z przeciążeń i budowania umiejętności i możliwości regeneracji.

W czasie webinarium porozmawiamy o uniwersalnych potrzebach – w oparciu o Porozumienie bez Przemocy (NVC) Marshalla B. Rosenberga – które są motywatorami naszych działań. Przyjrzymy się temu, jakie reakcje mogą uruchamiać się w naszych układach nerwowych, kiedy realizacja tych potrzeb jest zagrożona.

Sylwia przedstawi także model stref regulacji opracowany na podstawie teorii poliwagalnej Stephena Porgesa. Będziemy rozmawiać o tym, co może wspierać w przechodzeniu przez każdą ze stref: zamrożenia (niebieską), walki i ucieczki (czerwoną), społeczną i kontaktu (zieloną) i regeneracji (żółtą).

Porozmawiamy o znaczeniu koregulacji, zabawy i łagodności w poruszaniu się po strefach regulacji. Zrobimy też bazę mikroaktywności, które mogą wspierać osoby doświadczające wypalenia i ich bliskich.

SYLWIA WŁODARSKA: Jestem mediatorką w nurcie Porozumienia bez Przemocy (NVC), coachem, trenerką empatycznej komunikacji, mamą, partnerką i przedsiębiorczynią. Wspieram osoby indywidualne i organizacje w budowaniu przestrzeni, w której jest miejsce na dbanie o potrzeby wszystkich tworzących je osób. Organizuję konferencje online „Bliżej potrzeb, bliżej szczęścia”. Moim marzeniem jest świat pełen szczęśliwych ludzi uwzględniających potrzeby swoje i innych: zwierząt, roślin, Ziemi.

Prosimy o zapisy na webinarium najpóźniej do czwartku 2 grudnia do godz. 12.00. Wszystkie zapisane osoby dostaną w dzień webinarium link do webinarium.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/TZEegv6APPUAsbhs5

Webinarium jest nieodpłatne, będzie realizowane przez zoom.

Zapewniamy tłumaczenie na Polski Język Migowy (PJM) w czasie całego spotkania.

Spotkanie będzie nagrywane i opublikowane w przyszłości na stronie projektu. Osoby uczestniczące w webinarium nie będą nagrywane.

 

Tematyki troski o siebie i wzajemnej troski w aktywizmie praw człowieka dotyczą wszystkie webinaria w tym cyklu. Wszystkie będą realizowane co dwa tygodnie we wtorki wieczorem między wrześniem a listopadem, prowadzone przez zaproszone do rozmowy osoby aktywistyczne działające na rzecz równości. Zawsze w godz. 18.00-20.00, z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Terminy webinariów: 9.09, 23.09, 7.10, 21.10 (przerwa), 2.12, 9.12. Zawsze w godz. 18.00-20.00, zawsze z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Zapraszamy!

Do tej pory zrealizowałyśmy webinaria:

  • 9.09.2021, 1/6: Mapowanie wypalenia aktywistycznego w aktywizmie równościowymNatalia Sarata / Fundacja RegenerAkcja
  • 23.09.2021, 2/6: Autystyczny aktywizm: wyzwania i wsparcie, Ewa Furgał / Fundacja Dziewczyny w Spektrum
  • 7.10.2021, 3/6: Kolektywna troska w kontekście wypalenia aktywistycznego, Ilaj Zaremba / Ulex
  • 21.10.2021, 4/6: Wyobraź sobie szczęśliwego Syzyfa, Marta Niedźwiecka / O Zmierzchu