nie ma akcji_okładka

Nie ma akcji bez regeneracji!

Książka z ćwiczeniami dla aktywistek, działaczy i zaangażowanych społecznie osób, które szukają wsparcia – czyli nasz RegenerAkcyjny podręcznik do robienia wzajemnej troski już dostępny.

W Książce znajdziecie teksty dr Joanny Kubiakowskiej o wsparciu somatycznym w aktywizmie, dr Marty Trawińskiej o przeciążeniu wyzyskiem epistemicznym w aktywizmie edukacyjnym o prawach człowieka, esej graficzny asi bordowej o czynnikach, które utrudniają odpoczywanie w emancypacyjnej działalności społecznej, polskie tłumaczenie całości opracowania „Mutual Aid, Trauma & Rresiliency” nowojorskiego kolektywu The Jane Addams Collective o wzajemnym wsparciu w pracy antywistycznej we wrogich warunkach, tekst Natalii Saraty o podstawowych podejściach do wypalenia aktywistycznego i infrastruktury troski.

Podręcznik zawiera też zintegrowaną część ćwiczeniową, z ćwiczeniami do refleksji, rozwijania wiedzy o regeneracji i badaniu własnych podejść do odpoczywania w aktywizmie mniejszościowym, część słowniczkową, tłumaczącą podstawowe zagadnienia i definicje związane z infrastrukturą troski i przeciwdziałaniem wypaleniu, część na osobiste zapiski i dobrostanowe notatki.

Warstwę ilustracyjną w książce przygotowała asia bordowa. Okładka i ilustracje w środku zostały opracowane tak, by mogły być traktowane jako kolorowanki dla dorosłych = narzędzie odstresowania. Wow, wow, wow!

Książka jest bezpłatna, dysponujemy książką w wersji pdf oraz w wersji papierowej. Chcecie papier? Piszcie, mamy 450 egzemplarzy: regenerakcja@gmail.com